İtalya'da ortalık karıştı! 'Biz de Türkiye gibi yapmalıyız'

İtalya'da ana muhalefet lideri Matteo Salvini, hükümetin Libya'da tarafsız kalma politikasını eleştirdi. Salvini, Türkiye gibi yalnızca meşru Libya hükümetiyle görüşülmesi gerektiğini söyledi. Salvini, "Libya'da artık güvenilir bir muhatap değiliz. Libya'ya bizden daha uzak olan Türkiye asker yolluyorsa, İtalya işini yapmadığı içindir" dedi.

İtalya'da ortalık karıştı! 'Biz de Türkiye gibi yapmalıyız'

Trump'ın Filistin'i parçalama planı toplantısına koşa koşa giden 3 ülke!

Trump Yüzyılın işgal planını açıklarken Filistin'i tehdit etti: Son şans!

Yunan'ı çıldırtan anlaşmanın ardından skandal hamle!

Türkiye ile Libya arasında imzalanan anlaşma Yunanistan'ı rahatsız etmiş durumda. Birleşmiş Milletler'e (BM) şikayette bulunan Atina yönetimi, "Türkiye ile Libya arasında yapılan anlaşma geçersiz ve kötü niyetli, bölgenin istikrarı için tehdit" açıklaması yaptı. Açıklamada, Türkiye ve Libya'ya yaptırım uygulanması çağrısında bulunuldu. AB Komisyonu Başkanı Yunanistan'a destek verip "Yanınızdayız" dedi.

Yunan küstahlığı: 'Türkler bu dilden anlar' diyerek gemimize kilitledi

Türkiye'nin Doğu Akdeniz ve Ege Denizi'ndeki art arda yaptığı hamleler ile gösterdiği kararlı duruş Rum Yönetimi ve Yunanistan'ı çıldırtmaya devam ediyor... Tüm gelişmeler sonrası Türkiye'nin dik duruşu karşısında aciz duruma düşen Yunanistan'dan bir skandal hamle daha geldi. Loannis Nikitas isimli Yunan savaş pilotu, sosyal medya hesabı Twitter'dan skandal bir paylaşım yaptı.

ABD'den 23 yıl sonra flaş Sudan kararı!

ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, ABD ve Sudan'ın 23 yılın ardından karşılıklı büyükelçi atayacağını açıkladı.

Erdoğan'dan yeniden randevu istediler: Tekrar görüşecekler

Fransa Cumhurbaşkanı Macron, İngiltere, Fransa ve Almanya olarak, gelecek yılın ilk üç ayında Cumhurbaşkanı Erdoğan ile tekrar bir araya geleceklerini açıkladı.

Büyük başarı: Türk akademisyenler 'mucitler' listesine girdi

ABD Ulusal Mucitler Akademisi (NAI) tarafından dünyanın dört bir yanından seçilen 168 akademik mucit arasında 3 Türk de yer aldı.

Skandal Ermeni tasarısını Beyaz Saray üçüncü kez engellendi

Cumhuriyetçi Senatör Kevin Cramer'in sözde "Ermeni soykırımının resmen tanınmasını" öngören karar tasarısının oylanmasını, Beyaz Saray'ın talebi üzerine engellediği belirtildi.

Trump'tan Macron'a sert tepki: Çok saygısızca!

ABD Başkanı Donald Trump, Macron'un NATO'ya ilişkin yaptığı açıklamaya sert tepki gösterdi. Trump, "ABD, kendi payına düşen bütçeyi ödüyor. Macro'nun 'NATO'nun beyin ölümü gerçekleşti' açıklaması oldukça saygısızca." dedi.

Irak Başbakanı Abdulmehdi istifa etti

Irak Meclisi, Başbakan Adil Abdulmehdi'nin istifasının kabul edildiğini açıkladı.