Gündem

Gündem Haberleri

Ahmet Türk'ten skandal: Terörist başdanışman

01.06.2019 22:14

Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Başkanı Sözen, Mardin Belediye Başkanı Ahmet Türk’ün terörden hüküm giymiş kişileri özel kalem, daire başkanlığı gibi üst düzey görevlere getirdiğini söyledi.

CHP ve HDP’nin, yerel seçimlerden sonraki ilk icraatları işçi kıyımı oldu. Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ziya Sözen de konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Başkan Sözen, Ahmet Türk’ün göreve gelir gelmez suça bulaşmış kişileri istihdam ettirdiğini belirterek “Şimdiden terör örgütüne üyeliği bulunan ve bu suçtan dolayı yargılanan Mardin ve çevre illerde ikamet eden birçok üst düzey HDP’li yöneticiyi belediyeye, danışman, özel kalem müdürü ve daire başkanlıkları gibi önemli görevlere atanmalarını yapmaktadır” diye konuştu. 

Sözen sözlerini şöyle sürdürdü: Terör örgütü üyeliğinden yargılanan E.B. belediyeye başkan danışmanı olarak işe alınmıştır. Ayrıca isimlerini bildiğimiz örgüt üyeliğinden yargılanan 5 kişi daha belediyede önemli görevlere getirilmişlerdir. Bu kişiler PKK’ya üye olmaktan örgüt için faaliyette bulunmaktan yargılanan ve çoğu hüküm giymiş kişilerdir. İşten çıkarılan şehit yakınlarımız kişiler maalesef sahipsiz bırakılmışlardır.  

HASTA DİYE BIRAKILDI 

Sözen, bu kararını yeniden gözden geçirmesini isteyerek “Ahmet Türk görevden alınmadığı müddetçe tekrar cezaevine gönderilmediği müddetçe bu haklı mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz” dedi. 

HDP’li Mardin Büyükşehir Belediyesi, 30 işçinin işine son verdi. Temizlik, şoför, ziraat teknikeri, mimar, psikolog ve inşaat mühendisi gibi çeşitli görevlerdeki 30 işçinin arasında 20 Ekim 1991’de PKK’lı teröristlerce yola döşenen patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit düşen Abdulkadir Uğurlu’nun kız kardeşi Ayşe Uğurlu Şimdi de bulunuyordu. 

DERİK’TE 7 İŞÇİ 

Mardin’in Derik ilçesinde de yerel seçimlerin ardından 7 işçi HDP’li Belediye yönetimi tarafından işten çıkarıldı. Derik Güvenlik Korucuları Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Tayyip Eken, konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Şuan Derik’ten 7 tane işçi çıkardılar. Bunlar şehit ailesi ve devlet yakını olduğu için çıkarıldı” demişti. Diyarbakır’ın Sur İlçe Belediyesi, kayyum belediye başkanı döneminde işe alınan 146 işçi, HDP’li belediye yönetimi tarafından işten çıkarıldı. 

TEK DERDİMİZ EKMEK

Belediyenin kıyımını protesto eden işçiler, “Tek derdimiz evimize ekmek götürmek. İşten çıkarılmamız için hiçbir neden yok. Ramazana üç gün kala işten çıkarıldık. Evim kira, iki çocuğum öğrenci. Hiçbir gerekçe sunmadılar” şeklinde açıklamalarda bulundu. 

CHP DE GERİ DURMADI 

HDP’nin bu tavrını CHP’li belediye de sürdürdü. CHP’li Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın da ilk icraatı işçi kıyımı oldu. Karalar, Ramazan bayramı öncesi bin 750 kişinin işten çıkarılması için talimat verdi. 

KAYNAK: STAR

Bunları da Beğenebilirsiniz

Beşiktaş dün gece bir DESTAN yazdı

Fransa'daki savaş görüntüleri

Galatasaray gruptan çıkma şansını kaybetti

300 yıllık gelinlik

Yasak ada

Az bilinen tarihi fotoğraflar

İmamoğlu tatiline HDP'liler için ara verdi!
HDP'li 3 büyükşehire kayyum atandı
İstanbul'u sel vurdu: Ekrem Bey gezmelerde
'Gerekli tedbirler alınacak'
İstanbul'da şiddetli sağanak yağış etkili oluyor
Türkiye'den İsrail'e Mescid-i Aksa tepkisi: Reddediyoruz!
ABD askeri heyeti Şanlıurfa'ya gidiyor
İstanbul'da UEFA Süper Kupa heyecanı!
Çavuşoğlu'ndan net mesajlar: Temizleyeceğiz!
Trump'tan şaşırtan açıklama: Özür diledi
Ekonomi

Etiya 2018'de Türkiye ortalamasının 4 katı büyüdü

Etiya CEO'su Aslan Doğan, Türkiye'de yazılım sektörünün bu sene Türkiye ortalamasının 3-4 katı oranında yüzde 15-16 seviyesinde büyüdüğünü belirterek, “Biz Etiya olarak 2018 sonu itibariyle yüzde 30'un üzerinde büyümüş olacağız. Ayrıca biliyorsunuz Etiya olarak biz; 3 yılda 100 milyon dolarlık bir ihracat hedefi koymuştuk. 1 yılda 3 yıllık hedefimizi sağlayacak noktaya geldik.” dedi.

Flaş Haberler

Bakan Yardımcısı Dursun hayatını kaybetti
Fenerbahçe gol şovla zirveye!
Acun TV8'in yüzde 57'sini Araplara sattı
Galatasaray'da istifa depremi!
Süper Lig galibiyetle başladı
İdlib'de zulüm devam ediyor

Çok Okunanlar

 • 1

  Bakan Yardımcısı Dursun hayatını kaybetti

 • 2

  İmamoğlu tatiline HDP'liler için ara verdi!

 • 3

  HDP'li 3 büyükşehire kayyum atandı

 • 4

  Fenerbahçe gol şovla zirveye!

Videolar

Onlar 15 yıldır beraber 'vira bismillah' diyor

Süleyman dede öldü mü?

Su altında ‘mangal yapıp çay içtiler'

Diyarbakırlılardan kitap fuarına yoğun ilgi

Okul önünde 3 boyutlu yaya geçidi!

Erik dalı, harmandalına karşı!