Meltem Şişli'nin 9 yıla kadar hapsi istendi

İSMEK’te başörtülü kadın yöneticilerine hakaretler yağdıran İBB Genel Sekreter Yardımcısı Meltem Şişli hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı. Şişli’nin ‘İnanç, düşünce ve kanaat hürriyetinin kullanılmasını engelleme” suçundan 3 yıldan 9 yıla kadar hapsi istendi. Şişli, İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılanacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) bağlı İSMEK’in kadın çalışanlarına aşağılayıcı ve ayrımcı ifadeler kullandığı iddiasıyla soruşturma başlatılan İBB Genel Sekreter Yardımcısı Yeşim Meltem Şişli hakkında “inanç, düşünce ve kanaat hürriyetinin kullanılmasını engelleme” suçundan 9 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca, Şişli hakkında başlatılan soruşturma tamaamlandı. Soruşturma sonucunda hazırlanan iddianamede, 19 kadın “mağdur’’, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı da “katılan’’ sıfatıyla yer aldı.

İNANÇ VE DÜŞÜNCE ÖZGÜRLÜĞÜNÜ ENGELLEME

İddianamede, şüpheli Şişli’nin eylemine uyan “inanç, düşünce ve kanaat hürriyetinin kullanılmasını engelleme” suçundan 3 yıldan 9 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi. Başsavcılıkça onaylanan iddianame, İstanbul 59. Asliye Ceza Mahkemesi’ne gönderildi.

GÖSTERDİĞİ TANIKLA ALT ÜST İLİŞKİSİ VAR

  • Savcılık tarafından hazırlanan iddianamede Şişli’nin asistanı Osman Çağrı Akgül’ün ‘tanık’ sıfatıyla alınan ifadesine yer verildi. Akgül ifadesinde söz konusu toplantı esnasında Yeşim Meltem Şişli’nin hakaret içerikli cümleler kurmadığını söyledi. Savcılık iddianamede, Akgül’ün Meltem Şişli’nin asistanı olduğu, aralarında hizmet gereği alt üst ilişkisi mevcut olduğundan ifadesine itibar edilmediği vurgulandı.

KAMERA KAYDI YOK

İddianamede İBB tarafından gönderilen toplantı gününe ait kamera görüntülerine ilişkin tutanak da yer aldı. İBB’den gelen kamera görüntülerinde toplantı salonuna ilişkin herhangi bir görüntü ve ses kaydının yer almadığı vurgulandı. Toplantı salonunun giriş kapısının yer aldığı koridor kısmına ait görüntülerin yer aldığı ifade edilirken, bu görüntülerde toplantının içeriği ile ilgili herhangi bir delil tespit edilemedi.

Kaynak: yenisafak.com

Bunları da Beğenebilirsiniz

Beşiktaş dün gece bir DESTAN yazdı

Fransa'daki savaş görüntüleri

Galatasaray gruptan çıkma şansını kaybetti

300 yıllık gelinlik

Yasak ada

Az bilinen tarihi fotoğraflar

Karlov suikasti davasında 6 sanığa beraat
Bahar Kalkanı Harekatı'nda 184 rejim askeri daha etkisiz hale getirildi
Türkiye'ye gelmek isteyen İranlı yetkilere çarpıcı cevap: Gelmeyin Skype'tan görüşelim
Koronavirüsü sebebiyle Türkiye'den önemli karar
Avrupa basını: Erdoğan haklı
Koronavirüsünde vaka sayısı 80 bin 151'e çıktı
İdlib operasyonu sonrası ABD ile temaslar sıklaştı
AB harekete geçti sınıra acil operasyon
Katil Esed'in havaalanı yerle bir oldu
Türkiye'den 11 ülkeye vize muafiyeti
Ekonomi

İş bulma sürecini kısaltacak adım

Hükûmet işsizliği düşürme yönündeki çalışmalar kapsamında 200 mesleği İŞKUR'un eşleştirme sistemine entegre edecek. Sistemde yapılacak otomatik tanımlamalar ile iş arayan, çalıştığı kurumdan ayrılıp yeni bir kuruma başvuracağı zaman, bilgileri işveren tarafından önceden bilinecek.